Pasowanie na ucznia 2017 r. , 2018 r. i 2019r.

Pasowanie na pierwszoklasistę w SP im. W.Broniewskiego w Palikówce
Dzień 14 października 2019 r. dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Palikówce był nie tylko świętem Edukacji Narodowej, ale także dniem pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego wprawiło wszystkich w podniosły nastrój. Młodzi żacy musieli wykazać się dużą wiedzą oraz umiejętnościami z różnych dziedzin. Starsi koledzy z klasy czwartej przygotowali liczne konkurencje, na przykład układanie bukietu z darów jesieni czy rozwiązywanie różnych łamigłówek. Pierwszoklasiści świetnie sobie poradzili! Wreszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekali... Pan dyrektor Waldemar Kurpaska, tradycyjnie zielonym ołówkiem, pasował najmłodszych uczniów na pierwszoklasistów.
Apel uświetnił swoją obecnością także wójt gminy Krasne - Wilhelm Woźniak. Korzystając z okazji złożył życzenia świeżo upieczonym pełnoprawnym uczniom szkoły w Palikówce oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji z okazji Święta Edukacji Narodowej. W szczególny sposób wyróżniony został nauczyciel wychowania fizycznego - Marcin Pochwat. Za propagowanie sportu wśród młodzieży i mieszkańców gminy otrzymał nagrodę wójta gminy Krasne. Pan Marcin otrzymał gromkie brawa. Na najmłodszych czekała jeszcze taneczna zabawa.
To był bardzo doniosły Dzień Edukacji Narodowej.

Pasowanie 2018r.

Nowi uczniowie zostali członkami naszej społeczności, zapraszamy do przypomnienia sobie tego dnia gdy pierwszoklasiści składali ślubowanie.

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczył się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ucziów przygotowała pani Aleksandra Kopeć.

Uczniowie recytowali znany wiersz:

Katechizm polskiego dziecka

Władysław Bełza

PASOWANIE NA UCZNIA

,,JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

13 Października w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na ucznia” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w ich życiu moment, długo przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się dzielnie tekstów wierszy
i piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób wraz ze swymi opiekunami- uczniami klasy IV, pod bacznym okiem wychowawców. Ich wysiłki opłaciły się- zaprezentowane w programie artystycznym umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami ze strony przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Znajomość zasad bezpieczeństwa, grzeczności i kultury osobistej, wiedzy, pięknie zaśpiewane piosenki, taniec zostały nagrodzone medalami wręczonymi przez ,,opiekunów” – uczniów klasy IV.

Po złożeniu przez uczniów klasy I ślubowania pan dyrektor Waldemar Kurpaska dokonał ceremonii pasowania dotykając ramion uczniów dużym ołówkiem i wypowiadając słowa:

,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej.”

Następnie zaproszeni goście- wójt gminy Krasne p. Wilhelm Woźniak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Karolina Wiercioch złożyli pierwszoklasistom serdeczne życzenia. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życząc ,,pierwszakom” sukcesów w nauce oraz zapewniając
o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w pełnym gronie, zorganizowali dzieciom ,,słodkie”  przyjęcie nie zapominając o nauczycielach okazji ich święta. Po uroczystości dzieci otrzymały od swoich ,,opiekunów”- uczniów klasy IV drobne upominki i udały się na poczęstunek oraz zabawy przy muzyce pod okiem ,,animatorów”- uczniów klasy VII.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Pasowanie kl. I 2019r.

Pasowanie na ucznia 2017 r.