IX EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWEGO PALIKÓWKA 2023/2024

Utworzono dnia 26.04.2024

IX EDYCJA KONKURSU JĘZYKOWEGO

PALIKÓWKA 2023/2024

“You can’t stay in your corner of the Forest waiting for others to come to you. You have to go to them sometimes.”

„Du kannst nicht in deinem  Wald  bleiben und darauf warten, dass andere zu dir kommen. Manchmal muss man zu ihnen gehen.“

KOMIKS w języku angielskim - klasy I-IV

1. Maria Świgoń

2. Patrycja Głowiak

Aleksandra Gaweł

3. Milena Orzechowska

Patryk Frańczak

FILMIK w języku angielskim - klasy V-VI

1. Nikola Kołodziej i Aleksandra Błaszkowicz

2. Nina Rejman i Marlena Lech

3. Julia Stochla

FILMIK w języku angielskim - klasy VII-VIII

1. Izabela Bąk i Lena Kolbuszewska

2. Zuzanna Chruścicka i Kornelia Feliniak

3. Jakub Kozak i Dominik Tomaka

FILMIK w języku niemieckim - klasy VII-VIII

1. Julia Tronina

2. Julia Lew

3. Kacper Kopeć

Podsumowanie i uzasadnienie werdyktu:

W IX edycji Powiatowego Konkursu Językowego Palikówka 2023/2024 wzięło udział 35 uczniów klas I-VIII ze szkół powiatu rzeszowskiego. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy pomysłowych prac!

1. Kategoria I: komiks, klasy I-IV

Nagrodzone prace cechują się estetyką wykonania, przejrzystym zaplanowaniem graficznym pracy, bezbłędnym tekstem w języku angielskim oraz oryginalnym pomysłem.

Zwycięska praca wyróżnia się bardzo ciekawą historią o psie-ratowniku oraz rymowanym tekstem, który już od pierwszej linijki wciąga czytelnika do czytania. Gratulacje, Marysiu!

2. Kategoria II: filmik w języku angielskim, klasy V-VI

Zwyciężczynie w tej kategorii przesłały bardzo dobrze zaplanowany, długi filmik, który niezmiernie przypadł nam do gustu. Uczennice mówią tekst z głowy, a ich wymowa jest bez zarzutu. Treść filmu jest bardzo interesująca, a słownictwo zaawansowane. Dodatkowo, film jest bez zarzutu pod względem technicznym.

Na miejscu drugim uplasowały się dwie uczennice klasy VI, które w zabawny i sprawny sposób nakręciły filmik. Dodatkowo, praca jest dobra technicznie.

Trzecią nagrodę zdobył bardzo oryginalny film animowany. Zachwyca swoim artyzmem i przesłaniem!

3. Kategoria III: filmik w języku angielskim, klasy VII-VIII

Uczennice, które zwyciężyły zachwyciły nas swoją kreatywnością, zaangażowaniem i bardzo interesującą tematyką swojego filmu. Dodatkowo, ich praca zawiera rady dotyczące zdrowia psychicznego, co jest wartością dodaną.

Zdobywczynie drugiego miejsca zachwyciły interesującym dialogiem, wypowiadanym całkowicie z pamięci, co robi wrażenie. Widać tutaj dużą swobodę wypowiedzi i świetne przygotowanie.

Trzecie miejsce zdobył zabawny filmik, który trzyma nas w napięciu do samego końca. Jest też bardzo dobrze zmontowany, a uczniowie znają tekst na pamięć.

4. Kategoria IV: filmik w języku niemieckim, klasy VII-VIII

Nagroda główna trafiła do uczennicy, która wykazała się największą kreatywnością w tworzeniu swojego filmiku. Mówi tekst z pamięci oraz wciela się w różne role, co robi wrażenie.

Laureatka drugiego miejsca zachwyciła nas swoim przygotowaniem i świetną prezencją. Film jest długi, a tekst skomplikowany – gratulacje!

Na trzecim miejscu znalazł się filmik sympatycznego ucznia, który z uśmiechem na twarzy wypowiada się jasno i klarownie!

Chciałyśmy zaznaczyć, że konkurencja w tym roku była bardzo duża, a każda nadesłana do nas praca była dobrze przygotowana i interesująca. Bardzo trudno było wydać werdykt. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Będzie to już X, jubileuszowa edycja naszego konkursu, więc na pewno wymyślimy coś naprawdę interesującego.

Przypominamy, że laureatom naszego konkursu przysługuje wpis na świadectwie! Nagrody oraz dyplomy zostaną przez nas dostarczone do sekretariatów szkół do końca maja 2024 roku.

Dziękujemy!

Ewa Gotkowska