Konkurs czytelniczy z języka angielskiego

Zapraszamy do udziału

Szkolnym konkursie czytelniczym z języka angielskiego dla klas IV-VI

Edycja IV – rok szkolny 2023/2024

Winnie-the-Pooh

Szkolnym konkursie czytelniczym z języka angielskiego dla klas VII-VIII

Edycja IV – rok szkolny 2023/2024

Tom Sawyer

Wszystkie informacje i regulamin znajdują się w załącznikach

Szkolny konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla klas IV-VI

Edycja III – rok szkolny 2022/2023

Alice’s Adventures in Wonderland”

ZASADY I REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Alice’s Adventures in Wonderland” przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Palikówce.

2. Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji rozumienia tekstu pisanego i zachęcanie uczniów do czytania literatury pięknej w języku angielskim.

3. Konkurs trwa przez cały rok szkolny i jest podzielony na etapy. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni po podliczeniu punktów ze wszystkich etapów i ogłoszeni w czerwcu 2023 roku.

4. Uczniowie zainteresowani zgłaszają chęć udziału w konkursie u nauczycielki języka angielskiego.

5. Etapy konkursu:

• Uczestnicy czytają książkę Lewisa Carrolla „Alice’s Adventures in Wonderland”, w następujących etapach:

- do 15 listopada: rozdziały I-II

- do 15 grudnia: rozdziały III-IV

- do 15 stycznia: rozdziały V

- do 15 lutego: rozdziały VI-VII

- do 15 marca: rozdziały VIII-IX

- do 15 kwietnia: rozdziały X-XI

- do 15 maja: rozdziały: XII

- do 15 czerwca: informacje o autorze: Lewis Carroll | Biography, Books, Poems, Real Name, Quotes, & Facts | Britannica

1. Uczestnicy po każdym etapie rozwiążą test konkursowy, sprawdzający zrozumienie przeczytanych rozdziałów. Test konkursowy, w języku angielskim, będzie zawierał pytania zamknięte i otwarte. Poziom trudności dostosuję do wieku uczestników. Każdy uczestnik łącznie napisze 8 testów konkursowych, a laureaci zostaną wyłonieni po podliczeniu zdobytych punktów z każdego etapu. Terminy poszczególnych etapów konkursu będą ustalane na bieżąco i dostosowane do rozkładu zajęć uczniów. Uczestnicy będą pisali testy konkursowe w szkole.

2. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.

3. Laureat konkursu ma szansę na ocenę celującą z języka angielskiego na koniec roku szkolnego, pod warunkiem spełniania wymagań na ocenę bardzo dobrą, stosownie do zapisu punktu 3 w Rozdziale 7 Statutu szkoły: „Zasady wewnątrzszkolnego systemu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów”.

4. Książka „Alice’s Adventures in Wonderland” Lewisa Carrolla znajduje się w wersji pdf na stronie internetowej: Microsoft Word - Alice's Adventures In Wonderland.doc (freeclassicebooks.com)

Link do tekstu:

1. Informacje o życiu i twórczości autora znajdują się na stronie internetowej: Lewis Carroll | Biography, Books, Poems, Real Name, Quotes, & Facts | Britannica

Szkolny konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla klas VII-VIII

Edycja III – rok szkolny 2022/2023

A Christmas Carol”

ZASADY I REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs czytelniczy z języka angielskiego „A Christmas Carol” przeznaczony jest dla uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Palikówce.

5. Etapy konkursu:

• Uczestnicy czytają książkę Charlesa Dickensa „A Christmas Carol”, w następujących etapach:

- do 15 listopada: rozdział I

- do 15 grudnia: rozdział II

- do 15 stycznia: rozdział III

- do 15 lutego: rozdział IV

- do 15 marca: rozdziały V

- do 15 kwietnia: informacje o autorze: Charles Dickens Biography | Charles Dickens Info

1. Uczestnicy po każdym etapie rozwiążą test konkursowy, sprawdzający zrozumienie przeczytanych rozdziałów. Test konkursowy, w języku angielskim, będzie zawierał pytania zamknięte i otwarte. Poziom trudności dostosuję do wieku uczestników. Każdy uczestnik łącznie napisze 6 testów konkursowych, a laureaci zostaną wyłonieni po podliczeniu zdobytych punktów z każdego etapu. Terminy poszczególnych etapów konkursu będą ustalane na bieżąco i dostosowane do rozkładu zajęć uczniów. Uczestnicy będą pisali testy konkursowe w szkole.

2. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.

4. Książka „ A Christmas Carol” Charlesa Dickensa znajduje się w wersji pdf na stronie internetowej: Microsoft Word - A Christmas Carol.doc (freeclassicebooks.com)

Link do tekstu:

1. Informacje o życiu i twórczości autora znajdują się na stronie internetowej: Charles Dickens Biography | Charles Dickens Info

Ewa Gotkowska

Regulamin Winnie-the-Pooh - kl. 4-6